Zpět

Jarní očistné kúry

Čištění krve

2 sklenice medu, 1 sklenice tlučeného nebo pomixovaného semena kopru, 2 polévkové lžíce kořene kozlíku lékařského. Zalít 2 litry vařící vody, 12 hod nechat stát v termosce. Potom scedit do skleněné nádoby, dát do ledničky. Brát 1 čajovou lžičku 3x denně 30 minut před jídlem.

Nebo:

Denně ráno nalačno žvýkat 15 min. 1 pol. lžíci kvalitního olivového zastudena lisovaného oleje a potom jej vyplivnout a vypláchnout ústa.

 

Očista lymfatických cév

1 kg šťávy z citrónů, 1 kg šťávy z červené řepy, 2 kg šťávy z granátových jablek, 2 kg šťávy z kaliny, 1 kg mrkvové šťávy. Každou šťávu mít zvlášť po dobu 1 hod. Potom smíchat, přidat 1 sklenici (2 dcl) medu. Smíchat, brát ráno nalačno půl decilitru této směsi a doplnit vodou do 1 dcl.

 

Očista jater

Pít čerstvou mrkvovou šťávu – půl až 1 sklenici denně po dobu asi dvou týdnů.

Nebo: Vylisovat šťávu z granátových jablek a odpařit ji a přidat med. Brát ráno nalačno čajovou lžičku.

Nebo: Jeden den hladovět, pít vodu, která roztála (dát do láhve asi tři čtvrtiny obsahu vody, nechat zmrazit, potom nechat rozpustit a tuto vodu pít). Je možno vodu přihřát. Večer vypít sklenici syrovátky.

 

Čistíme cévy a omlazujeme organismus

350g očištěného česneku pomlet na masovém strojku, zalít 200 ml lihu, uzavřít nádobu, zabalit, aby byla v temnu a nechat stát v pokojové teplotě10 dní. Přes pláténko vylisovat šťávu.

První den dáme před snídaní do 50 ml mléka 1 kapku, před obědem 2 kapky, před večeří  3 kapky (vždy do 50 ml mléka). Druhý den před snídaní dát do 50 ml mléka 4. kapky, před obědem 5 kapek a před večeří 6 kapek. Takto pokračujeme do 15 kapek. Potom bereme před snídaní 14 kapek, před obědem 13 kapek, před večeří 12 kapek. Další den 11, 10, 9 kapek. Tak pokračujeme až do 1 kapky.   Potom následuje třikrát denně 25 kapek až do vyčerpání zásoby. Velmi účinný tibetský recept pro očistu cév, kterou se doporučuje opakovat vždy po 5 letech.

 

Hubneme

Jedna polévková lžíce citrónové šťávy, 2 polévkové lžíce pomerančové šťávy, 1 polévková lžíce zeleného čaje, 1 polévková lžíce čaje z kozlíku lékařského. Zalijeme sklenicí ochlazené převařené vody a přidáme 1 čajovou lžičku medu. Pijeme třikrát denně 1 sklenici před jídlem.

Nebo:

Jeden mladý list opuncie v rukavicích ulomíme, nakrájíme na kousky a zalijeme 250 ml vodky. Necháme stát 20 dní zakryté a uzavřené v teplé místnosti. Přecedit přes husté sítko nebo pláténko a brát ráno před jídlem jednu čajovou lžičku. Možno normálně jíst. V opuncii je látka, která dá do centra hladu v hypothalamu informaci, že v krvi je dostatečná hladina glukózy, takže nebudeme mít hlad a můžeme jíst pětkrát denně podstatně menší dávku potravy. Hubne se tak bezbolestně a snadno. Osvědčený recept mexických žen, které touží udržet krásnou postavu.

 

Čistíme tlusté střevo

 Do 1 litru vlažné vody dáme 2 zarovnané polévkové lžíce soli. Klystýry děláme první týden jedním litrem každý den. Druhý týden obden, třetí týden každý třetí den, čtvrtý týden každý třetí den, pátý týden jednou. Potom jednou za jeden nebo dva týdny. Cyklus trvá dva měsíce. Vhodné je provádět tuto kúru vždy na jaře a na podzim kolem jarní a podzimní rovnodennosti.

Technika: natřít koncovku klystýru a řitní otvor sádlem nebo olejem, při zavedení zhluboka dýchat břichem, po vyprázdnění klystýrové nádoby udělat „svíčku“, držet ji asi minutu, potom skrčit levou nohu na hruď, aby voda zatekla do příčného tračníku, následně se po minutě položíme na pravý bok, aby voda zatekla až do slepého střeva. Po minutě si lehneme na záda s pokrčenýma nohama a vyčkáme na nucení na stolici.

Výsledkem je výrazný pocit vnitřní lehkosti, zlepšení stavu pokožky, projasněná pleť s omezením vrásek, výrazně zlepšená nálada, větší chuť do života a zvýšená výkonnost.

 

Podpora imunity a srdečně cévního systému

Denně kontrastní sprcha. Nejprve teplá voda, na závěr na několik sekund studená voda. Denně chodit ostrou chůzí alespoň 40 minut do mírného zapocení. Posiluje srdce, celý cévní systém, je to prevence infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Dodržovat pitný režim – 0,03 l na 1 kg tělesné váhy a den.