Zpět

Adresa výrobce čerstvého lněného oleje je:

AGRO-EL.s.r.o., Přímětice 312, 669 04 Znojmo

objednávkový formulář: http://www.agro-el.cz/cenik-a-objednavka/
e-mail adresa: info@agro-el.cz
tel: 515241980, 515265295

Nabídka čerstvých olejů je široká. Výrobce má nové www stránky a už se na nich zobrazuje datum, do kdy přijímají objednávky.

Lněný olej

    Za studena lisovaný lněný olej, ponechaný v přirozeném stavu je kulinářskou raritou. Jedná se o velmi citlivý čerstvý výrobek, který má omezenou trvanlivost. Je to způsobeno pro len typickým vysokým obsahem kyseliny alfa-linolové. Proto se semínka lnu lisují až na základě objednávky a okamžitě je odesíláme objednavateli. Pokud je olej otevřen, je třeba ho spotřebovat během několika dní. Olej má jasně žlutou, třpytící se barvu a plné aroma. Neměl by být v žádném případě zahříván.

  • Náš tip: vychutnejte si lněný olej na bílém sýru, tvarohu, loupaných bramborách nebo na čerstvé jemné zelenině. Hraje významnou roli při látkové přeměně cholesterolu.

  • Krém Budwig: 1 tučný tvaroh, 3-5 lžic lněného oleje, 3 lžíce lněného semene - který umeleme například v mlýnku na mák. Tvaroh s olejem a troškou vody promícháme v mixéru - 3 minuty. Potom přidáme rozemleté semeno a můžeme dochutit rozdrceným česnekem, kajenským pepřem, medem, marmeládou, ovocem atp.

AGRO-EL vyrábí i další oleje viz http://www.agro-el.cz/